Fuarlarda Dikkatler Üzerinizde Olsun

FUAR STANDLARI

Mimarlık yalnızca bir sanat değil, aynı zamanda insanların yaşam biçimini değiştirip iyileştirebilecek bir hizmettir.

Firmaların fuar katılımlarında dikkat çekici bir görünüm elde etmelerini sağlayan fuar stand tasarımları, markanızı öne çıkaracak etkili bir araçtır. Fuar standları, firmanızın imajını yansıtarak ziyaretçilerin dikkatini çeker ve marka bilinirliğinizi arttırır. Fuar stand tasarımları, firmanızın ürün ve hizmetlerini en etkili şekilde sergilemenizi sağlayarak potansiyel müşteriler ile iletişim kurmanıza yardımcı olur. Profesyonel bir fuar standı, firmanızın fuar alanında rakiplerinden ayrışmasını ve hedef kitle üzerinde olumlu bir etki bırakmasını sağlar. Müşteri odaklı ve yenilikçi fuar standı tasarımları, fuar katılımlarınızı en verimli şekilde değerlendirmenizi sağlar ve firmanızın fuar standı ile göz alıcı bir görünüm elde etmesini sağlar.

Fuarlar, teknoloji, ticaret ve kültür gibi alanlarda müşteri ve kullanıcılarla en iyi biçimde etkileşime girilmesini sağlayan organizasyonlardır. Bu organizasyonlar, ana temalar ve belirli konseptler çerçevesinde organize edildiği için katılan herkes sonuç ve satış odaklı müşterilerdir. Bu nedenle müşterileri etkilemek oldukça önemlidir. Bu etkileme sürecinin bir parçasını da fuar standı dizaynları oluşturmaktadır.

Fuar standı, şirketinizin organizasyonlardaki amiral gemisidir. Stant tasarımları, fuar ziyaretçileri üzerindeki oldukça etkili olduğundan tasarımlar, standınızın ne kadar müşteriyi çekeceğini belirleyebilir. Müşterileriniz dikkat çekici ve etkileyici stant tasarımları sayesinde hemen etkilenecektir.

Bu nedenle fuara hazırlanırken fuar stant tasarımları ekstra özen gösterilmesi gereken alanlardır. Fuar tarihinden en az beş ay önce, standınızın fuarda göz alıcı olması için fuar stant tasarımınızı planlamaya ve hazırlamaya başlamanız gerekebilir.

Fuar Standı Tasarımı Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Fuar stant tasarımı nedir?” veya “Fuar stant tasarımı nasıl yapılır?” sorularının cevabı sanıldığı kadar karmaşık değildir. Profesyonel bir hizmet sağlayıcı ile çalışmanız durumunda, çok fazla çaba harcamadan her ticaret fuarı için bireysel bir konsept oluşturmanız mümkündür. Böylece tüm müşterilerinizi ciddi biçimde etkileyecek görkemli stantlarla rakipleriniz arasından hızlı bir şekilde sıyrılabilirsiniz.

Her şeyden önce gerçekten ziyaretçi çeken bir stant sunmayı hedeflemelisiniz. Sıkıcı ve göze hoş gelmeyen stant konseptlerini rakiplerinize bırakabilirsiniz. Sıradan tasarımların yanında estetik ve etkileyici bir tasarıma sahip olmak anında fark yaratmanıza neden olacak.

Cess Mimarlık, müşterileriniz üzerinde kalıcı etki bırakacak stantları hizmet ve ürün alanınıza uygun biçimde tasarlamaktadır. Tasarım gerçekleştirilirken aklınıza gelen ve gelmeyen tüm detaylar sizin adınıza düşünülmektedir. Cess Mimarlık ile fark yaratmaya stant tasarımınızla başlayın!

kreasyon stand cizim asamasi

03 valentis hali domotex fuar standi

Sektöre Göre Fuar Stantları

Profesyonel bir fuar stant tasarımcısı, tasarımınız üzerinde çalışırken ilk olarak hizmet ve ürün sağladığınız sektörü dikkate alacaktır. Çünkü her tasarım, her sektöre uyum sağlamayacaktır. Hizmet ve ürün sağladığınız sektör tasarımınızın;

 • Rengini,
 • Büyüklüğünü,
 • Aydınlatmasını,
 • Sloganlarını vb. belirlemektedir.

Bu da profesyonel bir ekiple çalışmanın ne kadar önemli olduğunun göstergelerinden biridir. Cess Mimarlık gibi doğru bir firmayı tercih ettiğinizde sektörünüze uygun ve rakipleriniz arasından sıyrılmanızı sağlayacak tasarıma sahip olabilirsiniz.

Hangi Tür Fuar Stant Tasarımı ?

Fuar stant tasarımında bazı belirleyenleri dikkate alarak uygun türde standın kullanılması gerekmektedir. Bu nedenle konumdan büyüklüğe kadar her bir detay hangi tür stant tasarımı seçmeniz gerektiğini belirlemektedir.

Örneğin konum stant tasarımı seçimini belirleyebilecek bir detaydır. Hiçbir fuar katılımcısı salonun en uzak köşesinde yer almak istemez. Çoğu ziyaretçi ise elbette sergi salonlarının ana koridorlarında daha fazla vakit geçirme eğilimindedir. Ancak doğru tasarım en önlerde veya girişte yer alamasanız bile dikkat çekmenizi sağlayabilir.

Konseptinizi temel alabileceğiniz belirli konular Cess Mimarlık’ın profesyonel ekibi tarafından dikkate alınmaktadır. Böylece modern şirketler için veya geleneksel firmalar için nasıl bir tasarım sunulacağı detaylı bir biçimde düşünülmektedir. Her ne olursa olsun şirketinizi özgün bir şekilde sunmanız sağlanacaktır.

5 siradisi fuar tasarimlari

valentis carpet fuar tasarim asamasi

Fuar Stant Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fuar standınızı müşterilerinize sunacağınız kartvizitiniz olarak düşünün. Bu sunumda dikkat etmeniz gereken belli başlı faktörler vardır. Cess Mimarlık ile dikkatinizden kaçmayacak ve detaylı bir şekilde takip edilecek faktörler ise şunlardır:

 • Her durumda, standınız şirketinizin imajını yansıtmalıdır. Ürün veya hizmet alanınıza uyum sağlamayan tasarımlar müşterileriniz üzerinden olumsuz etki bırakabilir.
 • Stant tasarımınızın özgün olması da oldukça önemlidir. Diğerlerine benzeyen bir stant tasarımı müşterilerinizi etkilemek için yeterli değildir.
 • Fuar standınız, müşterilerinize hizmetinizle alakalı öngörüler sunacağı için kaliteyi korumak oldukça önemlidir. Göze hitap etmeyen kalitesiz bir tasarım müşterilerinizi olumsuz etkileyebilir.
 • İş alanınızla uyumlu malzeme ve tasarımın kullanılması önemlidir. Bir mühendislik firması için modern ve geometrik çizgiler tercih edilmeliyken geleneksel bir firma yerel motifleri de kullanabilir.
 • Fuar standınız söz konusu olduğunda, boyut da önemlidir. Bu, olabildiğince büyük bir standın fuar ziyaretçileri üzerinde de iyi bir etkiye sahip olduğu anlamına gelmez. Neredeyse hiç mobilyası olmayan ve az sayıda ziyaretçinin olduğu devasa bir fuar standı doğru bir tercih değildir. Boyutu doğru ayarlamak gerekir.
 • Her durumda, standınız davetkar olmalı ve ziyaretçiler stantta kendilerini rahat hissetmelidir. Fazla dolu bir stant da boş bir stant da etkileyici olmaktan uzaktır.
 • Standınızın tasarımını planlarken müşterilerinize sağlayacağı faydalara odaklanmanız gerekir. Ürün sunumlarında aktif alanlar, tartışmalar için sessiz alanlardan net bir şekilde ayrılmalıdır.
 • Ziyaretçileri bilgilendirmek ve eğlendirmek için çeşitli teknolojiler kullanılabilir. Unutmayın! Ziyaretçiler etkileşimli öğeler bulduklarında standınızda daha uzun süre vakit geçirebilirler.
 • Fark edilmek için stant tasarımınıza uygun rulolar, afişler ve tabelalar kullanın. Afişler ve bayraklar da standınıza daha fazla görünürlük sağlayacaktır.

Fuar stant tasarımında dikkate alınan daha pek çok faktör olduğu için standı kendiniz yapmaktan kaçınmalısınız. Çünkü bu iş açıkça profesyonellerin ellerine aittir.

Fuar Stant Tasarımı İçin Renk Seçimi

Fuar stant tasarım için renk seçimi yapılırken de herkes için geçerli olan kurallar yoktur. Renk tercihi de iş alanına ve müşteri kitlesine göre belirlenebilecek faktörlerdir. Ancak dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar vardır.
Örneğin sadece dikkat çekmek için parlak renkler kullanımından kaçınmak gerekir. Orijinalliği ihmal etmeden iş imajınızı düşünürseniz saygın görünebilirsiniz. Fuar ziyaretçilerinin şirketinizi hemen fark etmesini sağlayacak bireysel şirket renklerinizle göz alıcı olmanız önemlidir.
Kartvizitinizde veya logonuzda kullandığınız renklerin hoş bir sunumunu standınızda da kullanabilirsiniz. Tabii bu sırada sönük kalmamaya da dikkat etmeniz gerekmektedir. Gerekirse uyumlu renklerle görünüm zenginleştirilebilir.
Fuar stant tasarımınıza farklı renklerle dikkat çekmek yerine diğer tasarım öğeleriyle ön plana çıkmak daha çok işinize yarayacaktır.

06 valentis hali domotex fuar standi

3 fuar standi tasarim firmalari

Fuar Stant Tasarımında Aydınlatma

Standınızın müşterilerinize iyi bir deneyim yaşatabilmesi için ışığı ihmal etmemelisiniz. Aydınlatmayı bu şekilde fuar standınızın amaçlarına uygun hale getirmelisiniz. Müşterilerinizi etkileyecek sunumlar yapmak istiyorsanız, elbette ışığın derecesi ve geliş açısı oldukça önemlidir.

Gereğinden fazla parlak bir ışık kaynağının olması ziyaretçilerinizi rahatsız edecek bir durumdur. Bununla birlikte yeterince aydınlatılmamış ortamlar ise doğru sunumu gerçekleştirmemenize neden olacaktır.

Oturma için yeterli aydınlatma kullanılmalıdır. Stant önündeki sunum ve görüşmeler sırasında doğru iletişimin sağlamak için de doğal, parlak ışık kullanılmalıdır. Işıklı sütunlar ve ışıklı tabelalar ile de logonun veya mesajların etkileyici sunumunu sağlayabilirsiniz.

Fuar Stant Tasarımı Fiyatları

Fuar stant tasarımları pek çok faktöre göre değişiklik göstermektedir. Tüm ihtiyaçlarınızın için ise Cess Mimarlık benzersiz fırsatlar sunmaktadır. Kurumsal imajınızı en etkileyici biçimde sunmanın uygun fiyatlı yollarını keşfedeceksiniz.

Tasarıma ve malzemeye göre fiyatlandırmada belirli değişiklikler olabileceği için size uygun özel fiyatlar için hemen iletişime geçebilirsiniz. Kurumsal kimliğinizi fuarlarda ciddi anlamda öne çıkaracak eşsiz fuar stant tasarımları uygun fiyat avantajıyla sizleri bekliyor!

03 yasin kaplan hali domotex fuar standi

En İyi Stant Tasarım Örnekleri

Cess Mimarlık’ın birbirinden özgün ve kaliteli stant tasarım örneklerini hemen keşfedebilirsiniz. İş alanınıza uygun örnekleri profesyonel tasarım ekibiyle birlikte değerlendirebilirsiniz. Fikirlerinize ve kurumsal kimliğinize hitap edecek dikkat çekici tasarım örnekleri hedefinizi daha net belirlemenizi sağlayacak.

Image link

Fuar Standı projesine ihtiyacınız var ? Formu doldurmaya başlayın!

Online Fuar Standı Proje Sürecimiz

Ön Görüşme

Zoom, Google Hangouts ortamında videolu yada sesli görüşme ile taleplerinizi dinliyoruz, tasarım öngörülerinde bulunuyoruz

Mimari Proje

Mekanın rölevelerini veya autocad ortamında 2d çizimlerinizi inceliyor, tasarım fikirleri geliştiriyoruz.

Yerleşim Planı

2d üzerinde duvar projeleri hazırlıyor, mobilya tefrişlerini ergonomik olacak şekilde yerleştiriyor, ve fonksiyonel mekanlar oluşturuyoruz.

Konsept Belirleme

Kullanıcıların istek, ihtiyaç ve hobilerine uygun olarak iç mekan konsepti belirliyoruz. Bir tasarım dili oluşturuyoruz.

Eskizler

Ekip olarak bilgisayar ortamında 3 boyutlu modellemeye geçmeden önce, fikirlerimizi eskiz ortamında geliştiriyoruz.

3D Modelleme

Eskiz ortamında ortaya çıkan iç mekan fikirlerimizi, gerçek ölçüler ile 3D olarak modelleyerek, uygulama öncesi mekanınızı tüm detaylarıyla görmenizi sağlıyoruz.

Realistik Render

Uygulamada kullanacağınız tüm ürünleri 3D çalışmalarımızda kullanıyoruz. Örnek daire uygulama aşamasında, satış kataloglarınızda, sosyal medya reklamlarınızda kullanabileceğiniz yüksek çözünürlüklü realistik render hizmeti veriyoruz.

Teslim

Projenizi onayladıktan sonra, tüm imalat dosyalarınızı teslim ediyoruz.

Her ölçekten Mükemmel Referanslara sahibiz!

ref alka
ref yasin kaplan
ref kreasyon
ref chemieuro
ref eksen
Image link

Diğer Hizmetlerimiz

İhtiyacınız olan dekorasyon hizmetlerimizden birisini seçerek bizlere ulaşabilirsiniz.

Previous slide
Next slide
5/5 - (1 vote)
Bizi arayın

Hafta içi 09:00-18:00

Bize Mesaj Gönderin

7/24 bizimle iletişime geçebilirsiniz

Ortalama yanıt süremiz: 15 dakika
Hızlı İletişim Formu

Ekibimiz en kısa sürede cevap verecektir.

Ortalama Yanıt Süremiz: 1 İş günü