Cess ile Evinizi Şımartın

EV DEKORASYONU

Mimarlık yalnızca bir sanat değil, aynı zamanda insanların yaşam biçimini değiştirip iyileştirebilecek bir hizmettir.

Ev dekorasyonu, kolay görünse de aslında son derece detaylı ve dikkat gerektiren bir iştir. Pek çok insan ev dekorasyonunun insanları sadece fiziksel olarak etkilediğini düşünür. Oysa bilim insanlarının açıklamalarına göre bazı dekorasyon prensipleri, psikoloji üzerine farklı etkileri yaratmaktadır. Durum böyleyken dekorasyon için profesyonel bakış açısı olan kişilere danışmak ve doğru dekorasyon adımlarını izlemek hayatınızı değiştirebilir.

Ev, insanların yorgunluklarını attıkları ve bir günün çoğunu geçirdikleri yaşama alanıdır. Bundan dolayı evlerde aranan şeylerin başında öncelikli olarak huzur ve konfor gelir. İnsanlar evlerini ihtiyaçlarını karşılayacak ve görsel zevkine uygun olacak şekilde düzenlemek isterler. Bu düzenlemelerin bütünü de ev dekorasyonu şeklinde adlandırılır.

Modern Ev Dekorasyonu

Modern ve tarz ev dekorasyonu stilini tamamlamak için bireyler kendi tarzlarını yansıtmaktadır. Modern dekorasyon özünde sadelik bulundurur, havadar ve ferahtır. Bundan dolayı her kesime hitap etmeyebilir. Daha çok sade ve minimalist tarzı tercih edenlerin başvurduğu tarzdır. Cess Mimarlık olarak sade ve minimalist ev tasarımı konusunda müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

33 royal garden luks ornek daire dekorasyonu

02 mirza modern villa antre hall dekorasyon fikirleri

Adım Adım Ev Dekorasyonu

İnsanlara ait anıların ve izlerin olduğu, hayatlarını en iyi yansıtan yerlerden olan evlerin dekorasyonu oldukça önem taşımaktadır. Çünkü insanlar rahat edebileceği ve mutlu olmak isteyeceği yerler yaratmak isterler.

Dekorasyon yaparken mekanın sadece güzel görünmesi yeterli değildir. 

Uzun süre kullanılabilecek, sıkça değiştirilmesine gerek olmayan şekilde düzenlemek gerekir. Fakat nasıl bir yol izleneceğini ve nereden başlayacağını bilmemek, insanların dekorasyona daha fazla harcama yapmasına sebep olur. 

Ev Dekorasyonu Nasıl Planlanır?

Ev tasarımları yapmak için önce altyapınıza bakmanız gerekmektedir. Evinizin altyapısında bir problem yoksa bazı ufak tefek değişiklikler yaparak uzun süre oturabileceğiniz konforlu bir mekan yaratmanız mümkündür. Altyapı kontrol edildikten sonra geçilecek adım planlama yapmaktır. Evleri dekore ederken evdeki diğer bireylerin istek ve ihtiyaçları göz önünde bulundurulmalıdır. Dolayısıyla planlamalar da buna göre yapılmalıdır. Amaç sadece evi birkaç aksesuar ve mobilyalarla doldurmak değildir, daha çok hayalinizi yansıtacak ve konforlu bir mekan yaratmaktır.

13 ks luks yatak odasi dekorasyonu

01 ks luks erkek genc dekorasyonu

Renkler

Ev dekorasyonu dendiği zaman ilk önce akla renkler gelir. Dekorasyonda renk kullanımı, mekanın kimliğini oluşturan en önemli unsurdur. Bunun sebebi, kötü bir renk kullanımının hem fiziksel hem de görsel açıdan olumsuz sonuçlara neden olabilmesidir. Ev tasarımı yaparken renkler belli oran ve uyumlara göre kullanılmadığı zaman görsellik olarak insanları rahatsız edecek tablolar oluşabilir.


Örneğin dekorasyonda orantılı bir şekilde mor renginin kullanılması, sanat dalları ile ilgilenen bireylere ilham kaynağı olurken, fazla kullanılması durumunda kişilerde karamsarlığa sebep olabilmektedir. Evde yeşil renk kullanmak ise güven hissiyatı sağlarken aynı zamanda nefes almada zorluk çeken kişilerin nefes almasını kolaylaştırır. Doğru renk kullanımı insanların daha iyi hissetmesini sağlamaktadır. Bu doğrultuda dekorasyon yaparken en önemli unsur doğru renk paleti belirlemektir.


Cess Mimarlık olarak müşteri talebine göre farklı tarzlarda renk paleti çalışmaları da yapmaktayız.

Zemin

Bir evin en önemli ögelerinden birisidir zemin. Zemin hazırlanırken birçok çeşitte malzeme tercih edilebilir:

 • Halı
 • Marbonite seramik fayans
 • Cilasız doğal taş karolar
 • Ahşap lamine parke
 • Ahşap rabıta ve parke
 • Granit
 • El yapımı seramik karolar
 • Beton zemine demir oksit cila
 • Mermer

Yukarıda belirtilen malzemeler kendi aralarında farklı kategorilere ayrılmaktadır. Zemin için kullanabilecek birçok çeşit malzemeler arasında, koşullara ve kullanıma en uygun olan belirlenmelidir ve görsel olarak göze en çok hitap eden seçilmelidir. Modern ev dekorasyon örnekleri içinde en sık tercih edilen malzeme granit ya da mermer iken, retro tarzda dekorasyon yapmak isteyen bireyler tercihlerini cilasız doğal taş karolardan yana kullanmaktadırlar. Zeminde kullanacağınız malzemeye öncelikli olarak karar verilmesi gerekmektedir. Çünkü zemin çalışmaları zaman ve maliyet açısından bireyleri etkilemektedir. Bu konuda profesyonel yardım almak için Cess Mimarlık ile iletişime geçebilirsiniz.

43 royal garden luks ornek daire dekorasyonu

50 sarmasik konaklari ornek daire ev dekorasyonlari

Duvarlar

Zeminde olduğu gibi duvar dekorasyonunda da birçok farklı çeşit ve uygulama bulunmaktadır. O uygulamalardan bazıları şu şekildedir:

 • Mermer
 • Ahsap kaplama
 • Boya
 • Panel
 • Sıva
 • Duvar kâğıdı
 • Seramik
 • Farklı boya teknikleri
 • Boya

Birçok çeşit olması bazen insanların kafalarını karıştırabilmektedir. Duvara yapılacak işlemi seçerken evin boyutu, tesisatı, hijyen koşulları, kullanım amacı çok önemlidir. Seçim yapılırken eve uygunluk çok önemlidir. Çünkü abartılı seçimler çoğu zaman boğucu gelebilir. Seçilen malzeme dekorasyon amacı ile tek bir duvara uygulanabilir. Böylece oda boğucu olmaz ve tek bir odak noktası olur.

Duvar seçimi yaparken seçilen zemin, mobilyalar gibi diğer numunelere uyumlu olup olmadığına bakılmalıdır. Uyum yakalandığında odadaki eşyalar birbirinden bağımsız olmaz, bir bütünlük oluşturur ve daha iyi sonuç alınabilir.

Aydınlatma

İnsanlar ev dekorasyonu yaparken genelde aydınlatmayı son plana atarlar. Aydınlatma evin tasarımında, boyutu ve etkisi ile her ev tasarımı aşamasında üzerine düşülmesi gereken bir husustur.


Ev dekorasyonunda aydınlatmayı doğru kullanmak için malzeme ve renk seçimine dikkat edilmelidir. Aydınlatmanın açısı, yerleşimi, tonu, boyutu, malzemesi, aydınlatma biçimi gibi dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır.


Seçim yapmadan önce aydınlatma konulacak yere ve hedefe karar verilmelidir. Duvar aplikleri, sarkıt aydınlatmalar, tavan içi gizli aydınlatma, barisol, led şerit aydınlatma, duvar aplikleri arasından istenilen hedefe göre tercih yapılmalıdır. Örneğin hem genel hem okuma ışığı için duvar apliği seçmek daha doğru bit tercih olacaktır.

45 sarmasik konaklari ornek daire ev dekorasyonlari

36 sarmasik konaklari ornek daire ev dekorasyonlari

Odak Noktası

Ev dekorasyonları içinde belirli bir hiyerarşi olması gerekmektedir. Odak nokta seçmek için mobilyalar, aydınlatma ya malzeme seçimi kullanılabilir. Bu seçimle birlikte evin istenilen bir bölgesi odak haline gelebilir. İsteğe göre bir tabloyu, özel bir nesneyi ilginç aydınlatmalar ile odak noktası yapmak mümkün.

Etkileşim

Ev tasarımı için planlama yapılırken dikkat edilmesi gereken konulardan biri sirkülasyondur. Evin dekorasyonu yapılırken bireyin kapıdan içeri girdiği anda ne ile etkileşime girmek istediğine dikkat edilmelidir. İhtiyaca göre belirlenen bu etkileşim alanları, evin ihtiyacı olan sirkülasyon şeması oluşmasına da yardımcı olur.

09 ks luks genc odasi dekorasyonu

27 sarmasik konaklari ornek daire ev dekorasyonlari

Mobilyalar

Mobilya seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle mekana uygun boyutta mobilyayı alabilmek için ölçüm yapılmalıdır. Tercih edilen yanlış mobilyalar evdeki görselliği bozabilir. Bundan dolayı orantılı bir ev dekorasyonu yapabilmek için ölçüleri almak ilk adım olmalıdır.

Hareketli ve sabit olarak adlandırılan mobilya çeşitleri vardır. Dolap gibi depolama alanları çoğu zaman istenilen boyutta olmayabiliyor. Bu noktada uzman kişilere danışarak özel üretim yaptırabilmeniz mümkündür.


Seçilen mobilyanın tek başına güzelliği önemli değildir. Daha öncesinde belirlenen zemin, duvar, aydınlatma, renk ve doku seçimlerine göre tercih yapmak gerekir. Böylelikle modern tarzda ev dekorasyonu elde edilir.

Tekstil

Ev dekorasyonu örnekleri içinde öne çıkan tekstil ürünleri, evin en önemli parçalarıdır. Koltuk kumaşlarından perdelere kadar detaylıca seçim yapılan bu ürünler, dokusu ve rengi ile dekorasyon yapılan mekanın içerisinde büyük ölçüde değişiklikler yapmaktadır.


Perde kumaşı seçerken ihtiyaca göre hareket edilmelidir. Evin konumu, odanın doğal ışık alması, doğramaların boyutu gibi faktörler gölgelik, stor perde ya da tül çeşitlerinden mekana en uygun olan seçilmelidir.

43 sarmasik konaklari ornek daire ev dekorasyonlari

55 royal garden luks ornek daire dekorasyonu

Aksesuarlar

Ev dekorasyonunun en son aşaması aksesuar seçimidir. Aksesuar seçimi her zaman mekana uygun olmak zorunda değildir. Mekanın detaylarında uyum yakalamak gerekir fakat kontrast malzeme ve obje seçimi mekana değişik bir hava katacaktır.

Image link

Ev Dekorasyon projesine ihtiyacınız var ? Formu doldurmaya başlayın!

Online Ev Tasarım Proje Sürecimiz

Ön Görüşme

Zoom, Google Hangouts ortamında videolu yada sesli görüşme ile taleplerinizi dinliyoruz, tasarım öngörülerinde bulunuyoruz

Mimari Proje

Mekanın rölevelerini veya autocad ortamında 2d çizimlerinizi inceliyor, tasarım fikirleri geliştiriyoruz.

Yerleşim Planı

2d üzerinde duvar projeleri hazırlıyor, mobilya tefrişlerini ergonomik olacak şekilde yerleştiriyor, ve fonksiyonel mekanlar oluşturuyoruz.

Konsept Belirleme

Kullanıcıların istek, ihtiyaç ve hobilerine uygun olarak iç mekan konsepti belirliyoruz. Bir tasarım dili oluşturuyoruz.

Eskizler

Ekip olarak bilgisayar ortamında 3 boyutlu modellemeye geçmeden önce, fikirlerimizi eskiz ortamında geliştiriyoruz.

3D Modelleme

Eskiz ortamında ortaya çıkan iç mekan fikirlerimizi, gerçek ölçüler ile 3D olarak modelleyerek, uygulama öncesi mekanınızı tüm detaylarıyla görmenizi sağlıyoruz.

Realistik Render

Uygulamada kullanacağınız tüm ürünleri 3D çalışmalarımızda kullanıyoruz. Örnek daire uygulama aşamasında, satış kataloglarınızda, sosyal medya reklamlarınızda kullanabileceğiniz yüksek çözünürlüklü realistik render hizmeti veriyoruz.

Teslim

Projenizi onayladıktan sonra, tüm imalat dosyalarınızı teslim ediyoruz.

Her ölçekten Mükemmel Referanslara sahibiz!

ref emlakkonut
ref sebzeci
ref demirpence
ref sancaktar
ref hasirci
Image link

Diğer Hizmetlerimiz

İhtiyacınız olan dekorasyon hizmetlerimizden birisini seçerek bizlere ulaşabilirsiniz.

Previous slide
Next slide
5/5 - (7 votes)
Bizi arayın

Hafta içi 09:00-18:00

Bize Mesaj Gönderin

7/24 bizimle iletişime geçebilirsiniz

Ortalama yanıt süremiz: 15 dakika
Hızlı İletişim Formu

Ekibimiz en kısa sürede cevap verecektir.

Ortalama Yanıt Süremiz: 1 İş günü