Hakkımızda

CESS'I YAKINDAN TANIYIN

MERHABA! BURADA OLMANA SEVİNDİK

Eğer bir bina hem işlevsel, hem de teknik olarak düzgün değilse, mimari değildir, yalnızca bir binadır.

2018-∞

Geçmişten Geleceğe #CESS

CESS

13.03.2018 tarihinde "cess" markamız için Türk Patent Enstitüsü'ne başvurduk.

Start-Up

19.03.2018 tarihinde 8 m2 tek oda ofis ve yaklaşık 5000 tl sermaye ile hizmet sürecimize başladık.

Türkiye'de ilk iş

13.04.2018 tarihinde ilk iç mekan tasarımı anlaşmamızı yaptık.

Yurtdışında ilk iş

30.11.2018 Dubai'de Md Group'un 500 m2 ofis projesini aldık.

Bizler, iç mimarinin objektifi aracılığıyla, özellikle CESS MİMARLIK kurulduğu tarihten bu yana kararlı bir fikirle, yaşam alanlarına ve insanların kullanım ihtiyaçlarına odaklanıyoruz. Yaratıcılığa, yeniliğe, büyümeye, toplumlarımıza ve değişime bağlı birer tasarım ekip aktörleriyiz. İç Mimarlık, bizim için teknik bilgi ile sanatı harmanlayarak, yaşam alanlarına entegre etmektir. Üzerinde çalıştığımız her projede hayal gücümüzü ve yaratıcılığımızı, sahip olduğumuz profesyonel tecrübelerimizle birleştirerek daha önce yapılmamış ve tasarlanmamış olanı hedeflemekteyiz.

Cess, tasarımın yaşamları dönüştürme gücüne sahip olduğu inancı üzerine kurulmuştur. Müşterilerimizin vizyonu, ihtiyaçları ve bağlamının bütünsel bir görüntüsünü kazanarak, yaratıcılığı ve yeniliği ekleyerek, çalışmalarımız karmaşık problemleri ele almaktadır. Müşterilerimizin işlerini ve misyonlarını birleştirerek onların alanlarında lider olmalarına yardımcı oluyoruz. Toplumsal ortamlar, teknolojideki ilerlemeleri birleştirirken, tarihi, kültürleri, toplulukları ve doğal ortamı yansıtmalıdır.

Sürdürülebilirliğe ve sosyal sorumluluğa içten bağlılığımız, mekanlara bakış açımız, işimiz ve kültürümüz için çok önemlidir. Çevrelerini iyileştiren ve yaşam kalitesini arttıran rejeneratif tasarımlar yaratmaya kararlıyız. Projelerimizin her biri, sadece bireysel müşteriye değil, aynı zamanda iç mimarlık mesleği için sanatın durumunu yükseltmeye ve gelecek nesiller için toplumu iyileştirmeye olan bağlılığımızı temsil ediyor.

Cess Mimarlık olarak, insanların geliştiği ve yaşam kalitesini arttıran yüksek enerjili ortamları tasarlamak için tutkumuzu müşterilerimizle paylaşmaya devam edeceğiz.

misyon vizyon gorsel
about image 2 e1588800238606 1
about image 1 1

İşimiz ; temel fikrimiz, her müşterinin bir hikayesini veya bir çalışma ortamını anlatmak için harika bir araç olduğunu düşünmekteyiz. Bir projede ilk programlamayı yaparken, tüm temel bilgileri elde etmek ve aynı zamanda, insanların kim olduğunu, neleri sevdiklerini, isteklerini bilmek istiyoruz. Bu süreci iyi bir tasarım olarak düşünüyoruz ve bunu sunduğumuz her hizmete uyguluyoruz: Konutlar, özel müstakil yaşam alanları, ticari iç mekanlar, markalaşma ve tasarım danışmanlığı yapıyoruz. Tasarım dünyasında neler olup bittiği konusunda meraklıyız ve gündemi belirlemenin bir parçası olmaktan heyecan duyuyoruz.

Biz, dış mekan ve iç mekan mimari tasarım ve gerçekçi görselleştirme(Render) hizmeti veren iç mimarlık ofisiyiz. Tasarım fikirlerinizi somut gerçeklere dönüştürmek için yenilikçi bir göz ve vizyoner bir yaklaşımla, tasarım danışmanlığından ev tadilatına, gerçekçi 3D görselleştirmeden modellemeye kadar her mimari ve iç mimari tasarım projesine katkıda bulunmak amacımızdır. Değerlerimiz size üstün bir mimari tasarım deneyimi sunma taahhüdümüzü yansıtmaktadır. Size ilham veren tasarım fikirlerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olan, güvendiğiniz bir iç mimari tasarım ofisi olmak istiyoruz.

Müşteri ilişkilerine olan bağlılığımızla tanımlanan “müşteri odaklı tasarım” yapısını oluşturmak ve güvenceye almak, Cess Mimarlık’da kalite odaklı tasarım danışmanlığı, uygulama ve 3D görselleştirme hizmetlerini takip etmek. Ayrıca verdiğimiz hizmetler de, işimizin sürdürülebilir büyümesi ve uzun vadede müşterilerimizle tekrar tekrar iş fırsatları yaratmak amacıyla müşteri ilişkilerimize önem veriyoruz.

Kalite odaklı tasarım danışmanlığı, uygulama ve 3D görselleştirme hizmeti veren bir ofis olarak sürekli gelişmemizi sağlamak için yaratıcılık ve yenilikçilik ile proje kalitemizi, çalışma yöntemlerimizi ve yönetim sistemlerini sürekli iyileştiriyoruz. Bize inanan ve güvenen herkes ile birlikte çalışarak, yaratıcı iç mimarlık ve tasarım hizmetini vermenin gururunu yaşıyoruz.

Çalışma Süreci

İç mekanın projesi yoksa mekan yerinde incelenir, rölöveler çıkarılır. Müşterinin talep ettiği “İhtiyaç Programı” listesi incelenir. İç mekan konsept aşamasına yönelik eskizler yapılır.

Müşterinin ihtiyaçlarını karşılayan eskizlerin müşteri tarafından anlaşılması için plan, kesit ve görünüş çalışmalarının yanında detay ve tasarım özelliklerinin anlatan bir rapor, iç mekan konsept tasarımlarını gösteren görseller ve ön maliyet tahminleri çıkartılır.

Plan, kesit ve görünüşler, asma tavan planları, döşeme planları, duvar görünüşleri hazırlanır. İç mekan malzeme araştırma ve geliştirme üzerinde çalışılır. Bitiş malzemeleri, armatür, cihaz seçimleri yapılır. Ön maliyet revizyonları yapılır. Uygulama ekibi seçimleri yapılır. 3d görsel çalışmaları geliştirilir. Talep üzerine animasyon çalışmaları başlatılır.

İmalat ve montaj sürelerinin belirlendiği iş programı hazırlanır. Atölyelerde yapılan imalatların kontrolleri yapılır. Şantiyede yapılan imalat ve montajların kontrolleri yapılır. Gerektiğinde imalat ve montajlara yardımcı olacak ilave çizimler üretilir. Eksik listeleri oluşturulur. Uygulama sonu eksiklerin giderilmesi sağlanır. İş teslimi yapılır.

Sosyal Medya'da CESS.

Sosyal medyada, projelerimizin tasarım ve uygulama detaylarıyla ilgili sizleri bilgilendirmek için güncel paylaşımlar yapıyoruz. Projelerimizin çizim aşamasından, uygulama aşamasındaki malzeme seçimine kadar olan süreç hakkında bilgi sahibi olmak için, Cess Mimarlık hesaplarını takip edebilirsiniz.

hakkimizda sosyal medya
hakkimizda instagram
Arkaplan

Tasarım ekibi

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed egestas, turpis quis rhoncus mollis, tortor magna volutpat ex, ac fermentum odio nunc at nulla.

thumbnail person 3 1
İrem Bayram

Mimar

thumbnail person 1 1
Suat Bayram

İç Mimar

thumbnail person 4 1
Yiğit Ali Bayram

İlham Kaynağı

thumbnail person 2 1
Ahmet Çağrı Demir

İç Mimar

5/5 - (5 votes)
Bizi arayın

Hafta içi 09:00-18:00

Bize Mesaj Gönderin

7/24 bizimle iletişime geçebilirsiniz

Ortalama yanıt süremiz: 15 dakika
Hızlı İletişim Formu

Ekibimiz en kısa sürede cevap verecektir.

Ortalama Yanıt Süremiz: 1 İş günü